KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6651240
*
nr 665 1240
Sven Rydén
(f. 1925), Sverige
Blandteknik, Sven Rydén (f. 1925), 34x25
Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2010
kl 20:02:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 13:44:23
1
100 kr
1/11 13:34:35
2
150 kr
1/11 18:27:09
3
300 kr
1/11 19:57:00
4
250 kr
1/11 19:57:27
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik sven rydén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:37
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:07
-
8086 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, ytt..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:02
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:22
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:50
*
Sven Rydén
Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.
nr 665 1240
Sven Rydén
(f. 1925), Sverige
Blandteknik, Sven Rydén (f. 1925), 34x25
Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 13:44:23 | 1 | 100 kr |
1/11 13:34:35 | 2 | 150 kr |
1/11 18:27:09 | 3 | 300 kr |
1/11 19:57:00 | 4 | 250 kr |
1/11 19:57:27 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik sven rydén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:07 -
8086 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, ytt..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:02
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:22 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:50